Fotoblog – Čína očima Malé dračice (4. díl)

Ve starobylém městě Xi’an lze vidět mnoho památek, které jsou velmi zajímavé, ale nejsou k jídlu. Malá dračice Berta se raději vydala prozkoumat místní muslimskou čtvrť, kde prodávají mnoho dobrůtek.

dsc_0149a

Tak jsme tu – ve městě Xi’an. Lidé sem jezdí hlavně kvůli těmhle hliněným vojákům, kterým se prý říká Terakotová armáda. Tedy… těch tam ale bylo!

dscn1614a

Mně se ale víc líbily uličky blízko našeho hotelu, ve kterých to bylo takové „nečínské“. Táta říkal, že je to muslimská čtvrť.

dscn1640a

Čínští muslimové pečou tenhle výborný kulatý chlebíček. Ten si rádi kupujeme v Kantonu. Tady jich ale měli daleko víc.

dscn1567a

V té změti uliček byl jeden obchod s jídlem vedle druhého.

dscn1570a

Škoda, že mě ten den zrovna bolelo bříško. Mamka mě místo mlsání a ochutnávání různých dobrůtek vzala do restaurace na polévkové nudle. Byla to porce, kterou bych sama nesnědla – naštěstí moji nejlepší kamarádi Termáček, Pepina a Kittynka mi s tím pomohli.

dscn1601a

Tahle ovocná špejlička je neuvěřitelná dobrota. Nejlepší je čínský hloh s vlašským ořechem uvnitř. Mňam!

dscn1632a

Tyhle tyčinky a plátečky jsou taky z hlohu. Prý má hodně vitamínu C. Nějak mi ale nejde přesvědčit rodiče, že to je zdravé mlsání a že bych ho měla jíst pravidelně.

dscn1620a

Kromě spousty obchodů se zdravým sladkým mlsáním bylo v tamních uličkách i plno obchodů, kde prodávali maso. Pomalu začínám rozumět, proč mamka maso nejí.

dscn1582a

Maso, maso, maso. Co to asi bylo za zvířátka?

dscn1612a

Škoda, že jsem měla už plné bříško. Jinak bychom si asi v téhle pouliční vývařovně ještě něco dali. Venku na židličkách sedělo u kouřících misek s polévkou spousty lidí. A ta paní, která stojí za kouřícím kotlem, se na nás moc pěkně usmívala.

dscn1593a

Takhle se prý vyrábí cukrátková dobrůtka – tahá se a kroutí, až je z toho ta správná hmota na cukrátka.

dscn1575a

Tady zase pán připravoval nějaké plněné placky. Hned bych si jednu dala, ale… Ach, to bolavé bříško! Tak příště.

dscn1616a

Ptáčci se v klecích sluní na sluníčku stejně jako v Kantonu, kde je chodí ptáčkaři venčit do parků.

dscn1671a

Už je ale čas vydat se dál. Příští stanice – Peking!

dscn1666a

Do Pekingu jsme jeli spacím vlakem a já se v něm seznámila s touhle tetou a strejdou. Říkali jsme si básničky a taky hráli různé hry. Tak na shledanou v Pekingu!